KLASICKÁ MASÁŽ


Masáž je jedna z najstarších foriem terapie. Je to systém pôsobenia tlakom a hnietením rôznych častí ľudského tela, ktorý slúži na potlačenie bolesti, uvoľnenie, stimuláciu a vytvorenie rovnováhy v organizme. Masáž pôsobí aj na mäkké tkanivá (svalstvo, šľachy a spojivové tkanivá), aby sa zlepšila pružnosť celého svalstva. Napriek tomu, že masáž pôsobí na svalstvo priamo pod kožou účinkuje priaznivo aj na hlbšie ležiace svaly a dokonca aj orgány. Masáž tiež stimuluje krvný obeh a ovplyvňuje aj lymfatický systém a zlepšuje vylučovanie škodlivín z ľudského organizmu.

 

MUZIKOTERAPIA


Harmonizujúca relaxačná hudba - navodzuje pocit pohody, uvoľnuje stres, zlepšuje náladu.

AROMATERAPIA


Liečenie pomocou vôní, táto veda vznikla už pred tisícročiami.

V dnešných časoch, keď hľadáme prirodzenejšie metódy na pre- konanie stresu či zmiernenie bolestí sú jej zázračnými prostriedkami éterické esenciálne oleje z rastlín. V nich spočíva jedinečná schopnosť aromaterapie - navodiť pocit zdravia a duševnej pohody. Prispieva k dosiahnutiu harmónie medzi telom a duchom.


REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL


Táto metóda má veľa blahodárnych účinkov aj keď sa človek cíti zdravý. Počas masáže sa v tele vytvárajú endorfíny - hormóny šťastia, ktoré prirodzene zmierňujú bolesť. Táto masáž funguje na princípe stimulácie nervových zakončení v nohách, ktorej dôsledkom je pocit hlbokého uvolnenia a relaxácie. Pôsobí proti únave i stresu.